Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes faktoring dla małych firm

Na czym polega faktoring dla małych firm?

Data publikacji 22 września 2022


Jeszcze niedawno faktoring był dostępny tylko w banku – dla dużych firm o długiej historii kredytowej, istniejących na rynku już wiele lat. Dziś z tej usługi chętnie korzystają także mikroprzedsiębiorstwa oraz biznesy z sektora MŚP, również start-upy dopiero rozpoczynające swój rozwój. Na czym polega faktoring dla małych firm i kto dokładnie może z niego skorzystać? Przeczytaj artykuł!

Czym jest faktoring?

Jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, musisz czekać nawet kilkadziesiąt dni na swoje środki. A przecież w tym czasie masz swoje bieżące wydatki (np. podatki czy wypłaty dla pracowników), chcesz rozwijać biznes i przyjmować nowe zlecenia. I tu z pomocą przychodzi faktoring – czyli sprzedaż nieopłaconych jeszcze faktur przed terminem płatności. Ty przekazujesz faktury firmie faktoringowej (faktorowi), ona przelewa Ci pieniądze, a Twój kontrahent w określonym terminie nie płaci już Tobie, a właśnie faktorowi.

Dzięki temu zapewniasz swojej firmie płynność finansową, unikasz zatorów płatniczych, a także dbasz o to, by środki dla Ciebie pracowały. Nie masz problemu, by skorzystać z okazji rynkowej, bo nie czekasz na gotówkę. Twój kontrahent też zyskuje – wciąż jesteś w stanie zachować odroczony termin płatności, a to zwiększa konkurencyjność. Wiele firm szuka przecież jak najdalszych terminów, by opłacić swoje zobowiązania.

Jakie firmy mogą skorzystać z faktoringu?

Dziś z faktoringu mogą skorzystać nawet małe firmy i mikroprzedsiębiorstwa. To możliwe dzięki temu, że rynek faktoringowy znacznie się rozwinął. Już nie tylko banki mają w swojej ofercie to rozwiązanie. Takie instytucje finansowe jak PragmaGO są nastawione w szczególności na wsparcie biznesów z sektora MŚP.

Faktoring dla małych firm jest dostępny bez względu na to, jak długo Twoja firma istnieje na rynku. Nie ma również znaczenia, w jakiej konkretnie branży działasz. Nieistotne są ponadto takie czynniki jak liczba zatrudnionych pracowników czy forma prawna działalności. Faktoring jest więc dostępny właściwie dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na szybszym dostępie do gotówki i zachowaniu płynności finansowej.

Faktoring dla małych firm w PragmaGO

Jeśli szukasz faktoringu i zależy Ci na czasie, a dodatkowo na elastyczności – sprawdź ofertę PragmaGO. Aby skorzystać z faktoringu, wystarczy wypełnić krótki formularz online. Podajesz w nim najważniejsze dane swojej firmy i kontrahentów, a także limit finansowania, na którym Ci zależy. Standardowo maksymalny limit to 1 mln złotych, ale jeśli masz inne potrzeby – porozmawiaj na ten temat ze swoim doradcą z PragmaGO.

Po weryfikacji Twojego wniosku otrzymujesz kurierem umowę do podpisania. Bez zbędnych formalności i spotkań! Gdy kontrahent zaakceptuje fakturę, środki wpłyną na Twoje konto. Możesz dysponować nimi wedle uznania.

W PragmaGO masz również dostęp do Strefy klienta, w której szybko dodasz kolejne faktury lub zawnioskujesz o zmianę limitu faktoringowego. To bardzo elastyczne rozwiązanie – faktoring zawsze jest dopasowany do Twoich potrzeb!

 

Źródło:

https://pragmago.pl/porada/faktoring-dla-malych-firm/

 

Redakcja letmeknow.pl

Nasi redaktorzy na stronie letmeknow.pl to dynamiczny zespół ekspertów w dziedzinach biznesu, finansów, rozwoju osobistego, pracy oraz lifestyle'u. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w swojej dziedzinie i pasję do dzielenia się wiedzą oraz inspiracją z czytelnikami. Stale rozwijamy się, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej aktualne i wartościowe treści. Dzięki zaangażowaniu naszego zespołu, możemy oferować artykuły, które nie tylko pomagają czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych, ale także w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego stylu życia

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?