Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle zalety worków big bag

Możliwości zastosowania i zalety worków big bag

Data publikacji 10 kwietnia 2023


Termin big bags można przetłumaczyć dosłownie na: „duże torby”w ostatnich latach stały się one niezwykle popularne w wielu branżach przemysłu. Są świetną opcją do przechowywania i transportu różnego typu materiałów. Dodatkowo zajmują mało miejsca i są przy tym proste w użytkowaniu. Zastanawiasz się, czym dokładnie jest worek big bag i gdzie możesz go zastosować? Z poniższego wpisu dowiedz się, gdzie warto stosować tego typu rozwiązanie i jakie są jego zalety.

Czym są worki big bag?

Worki big bag znane są na całym świecie jako FIBC (Flexible Intermediate Bulk Container). Jest to pojemnik transportowy składający się z arkuszy tkaniny polipropylenowej w kształcie sześcianu lub prostopadłościanu. Służy on do bezpiecznego przewożenia i przechowywania wielu rodzajów produktów zarówno sypkich, jak i stałych.

Możliwości zastosowania worków big bag

Worki wielkogabarytowe big bag mają szerokie zastosowanie w różnych branżach. Są one wykorzystywane w:

  • budownictwie, np. do składowania gruzu, żwiru, piasku, kostki granitowej;

  • rolnictwie, gdzie służą do magazynowania nasion, zboża, czy paszy lub transportu warzyw i owoców;

  • przemyśle spożywczym, gdzie mogą być stosowane w celu przechowywania żywności, m.in. cukru, kaszy, ryżu, laktozy spożywczej;

  • transporcie różnego rodzaju materiałów, takich jak odpady komunalne, tworzywa sztuczne i odpady poremontowe.

Gdzie nie można stosować worków big bag?

W workach big bag nie można przechowywać towarów i materiałów niebezpiecznych, chyba że te są dodatkowo umieszczone w specjalistycznych, bezpiecznych pojemnikach. Zatem w torbie tego typu nie można bezpośrednio przewozić środków chemicznych, szkodliwych elementów z azbestu, pozostałej po budowie wełny mineralnej oraz papy.

Big bag na gruz – zalety stosowania

Wśród zalet big bag na gruz należy wyróżnić:

  1. Niskie koszty – big bagi to bardziej ekonomiczne niż np. kontenery metalowe, czy z tworzyw sztucznych.

  2. Małe rozmiary – tkanina polipropylenowa jest lekka, wytrzymała i elastyczna, dzięki czemu big bagi można składać do kompaktowych rozmiarów.

  3. Prostota obsługi – ich załadunek i użytkowanie jest proste i nie wymagają dużej liczby personelu do ich obsługi.

  4. Prosty transport – posiadają specjalne uchwyty, przez co ich przenoszenie nie stanowi żadnego problemu.

  5. Szerokie spektrum zastosowań – można w nich przechowywać bezpiecznie bardzo wiele typów produktów zarówno sypkich, jak i stałych.

Niewątpliwie big bagi to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie do transportu i przechowywania produktów w porównaniu do stalowych lub wykonanych z tworzywa opakowań. Prostota ich załadunku, łatwość przenoszenia i rozładunku powoduje, że big bagi wykorzystuje się powszechnie do pakowania materiałów. Natomiast różnorodność rozmiarów tego typu worków spowodowała, że są one szeroko używane w wielu gałęziach przemysłu.

Redakcja letmeknow.pl

Nasi redaktorzy na stronie letmeknow.pl to dynamiczny zespół ekspertów w dziedzinach biznesu, finansów, rozwoju osobistego, pracy oraz lifestyle'u. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w swojej dziedzinie i pasję do dzielenia się wiedzą oraz inspiracją z czytelnikami. Stale rozwijamy się, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej aktualne i wartościowe treści. Dzięki zaangażowaniu naszego zespołu, możemy oferować artykuły, które nie tylko pomagają czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych, ale także w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego stylu życia

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?