Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse konto oszczędnościowe bez konta osobistego

Czy warto postawić na konto oszczędnościowe bez konta osobistego?

Data publikacji 11 września 2022

Wiele osób chce założyć konto oszczędnościowe bez konta osobistego. Jest to coraz chętniej wybierana opcja w obecnych czasach. Warto dowiedzieć się, dlaczego ludzi decyduję się na takie rozwiązanie.

Odkładanie pieniędzy w banku

Okazuje się, że konieczność posiadania rachunku osobistego to jeden z istotniejszych wyznaczników atrakcyjności konta oszczędnościowego w dzisiejszych czasach. Wiele osób chce, żeby ich oszczędności pracowały na dobrych warunkach. Z tego powodu warunek utrzymywania ROR-u obok rachunku oszczędnościowego nierzadko nastręcza ludziom sporo kłopotów. Dlatego dobrze sprawdzić, w jakim banku można założyć kontro oszczędnościowe bez posiadania dodatkowego rachunku osobistego, co jest kwestią priorytetową dla wielu ludzi z całego świata. W Polsce można natrafić się na bardzo atrakcyjne oferty w tym zakresie. Okazuje się, że najlepsze konta oszczędnościowe niestety wyłącznie z ROR-em są celem wielu ludzi. W czasach niskich stóp procentowych najbardziej opłacalną opcją jest znalezienie jedynie najlepszych ofert oszczędnościowych, których jest dość mało na rynku. Efektem tego jest to, że trzeba zamykać nieatrakcyjne konta oszczędnościowe, a także lokaty. Kolejno trzeba otwierać nowe, na o wiele lepszych warunkach. Jest to obecnie priorytet dla wielu ludzi. Taki schemat pozwala dobrze minimalizować wszelkie niepotrzebne koszty. Niestety takowych jest bardzo dużo w przypadku opłat za konta osobiste, które nierzadko są związane z rachunkami oszczędnościowymi, co wiąże się z wieloma kłopotami. Dlatego coraz więcej osób szuka konta oszczędnościowego bez konta osobistego na dobrych warunkach.

Konto oszczędnościowe bez konta osobistego

Można natrafić się na dobre oferty. Nierzadko klienci zakładają otwarte konta oszczędnościowe. Może to zrobić praktycznie każda osoba. Dodatkowo nie jest wymagane wiązanie się z konkretną instytucją bankową, co jest kwestią priorytetową dla wielu ludzi. Możliwe jest nawet uzyskanie stawki 2,5 proc do 100 tysięcy złotych przez cztery miesiące. Jest to coś nowego, jednakże można się spodziewać, że będzie to standard w najbliższych latach. Warto zaznaczyć, że obecnie poziom stóp procentowych w naszym kraju nie sprzyja gromadzeniu oszczędności w instytucjach bankowych. Okazuje się, że podstawowa stopa referencyjna już od pewnego czasu wynosi 0,10 proc. Jest to najniższy wynik w historii. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jej niska wartość spowodowana jest kryzysem. Ma on związek z pandemią koronawirusa. Przez to najlepiej jest zamykać mało atrakcyjne rachunki oszczędnościowe bądź lokaty. Najlepiej skupić się tylko na najatrakcyjniejszych ofertach bankowych.

Możliwe też są różne formy oszczędzania poza rachunkami bankowymi. Jedną z ciekawych opcji jest Program Powiernik, który daje możliwość systematycznego oszczędzania w złocie. Dzięki programowi możemy regularnie zakupić złoto za dowolną kwotę powyżej 200zł, korzystając przy tym z ceny zarezerwowanej dla „dużych” inwestorów. Nie musimy się martwić o czystość i pochodzenie złota, gdyż złoto pochodzi bezpośrednio od renomowanego producenta o wieloletniej tradycji C.Hafner i jest akredytowane poprzez certyfikat LBMA – jeden z najważniejszych na świecie. Dodatkowo mamy możliwość szybkiej odsprzedaży zgromadzonego złota, a co najważniejsze, możemy odbierać uzbierane sztabki. Bo jak mówi stare porzekadło: „Pewne jak w garści”. Myśląc o długofalowym oszczędzaniu ale zachowując sporą płynność środków i pewność posiadania, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Konto osobiste

W obecnym czasie każda osoba powinna postawić na minimalizację kosztów, do których z pewnością można zaliczyć opłaty za obsługę konta osobistego, które podpięte jest do konta oszczędnościowego. Wiele osób obawia się tego, że rachunek osobisty będzie generował koszty. Dlatego najlepiej wybrać taki, który jest najtańszy. Ponadto warto zrezygnować z niepotrzebnych usług.

Redakcja letmeknow.pl

Nasi redaktorzy na stronie letmeknow.pl to dynamiczny zespół ekspertów w dziedzinach biznesu, finansów, rozwoju osobistego, pracy oraz lifestyle'u. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w swojej dziedzinie i pasję do dzielenia się wiedzą oraz inspiracją z czytelnikami. Stale rozwijamy się, aby dostarczyć naszym czytelnikom najbardziej aktualne i wartościowe treści. Dzięki zaangażowaniu naszego zespołu, możemy oferować artykuły, które nie tylko pomagają czytelnikom w osiąganiu sukcesów zawodowych, ale także w prowadzeniu satysfakcjonującego i zrównoważonego stylu życia

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?